100% ochrana během menstruace

Během dospívání ženské tělo prochází daleko většími změnami než to mužské. Především se dostavuje menstruace, která byla běžná až okolo 15. roku věku. V posledních letech je ale normální, že řada dívek ji dostává ještě dříve, a to dokonce o pět let. Je potřeba být připravená, a tak by maminky měly dcery poučit o tom, co je v dohledné době čeká. Měly by dcery informovat o tom co to menstruace je, jak se při ní chránit a jaké pomůcky jsou k dostání.

vložky a tampony

Většina matek dcerám doporučí jednorázové vložky a tampony, protože jde o nejrozšířenější menstruační pomůcky na světě. Je to dáno mnoha důvody. Mezi ty hlavní patří

  1. Velice snadná dostupnost pomůcek
  2. Nízká cena
  3. Snadné používání

Jednorázové pomůcky stačí po použití vyhodit, ale dnes jsou k dostání i ekologičtější varianty v podobně opakovaně použitelných pomůcek, mezi kteří se řadí menstruační balíčky a kalhotky. O kalíšku již mnoho žen slyšelo. Na trhu jsou poměrně dlouho a tak některé z nich našly odvahu aby je vyzkoušely. Mnoho žen odrazuje od používání kalíšku potřeba jeho vymytí před opakovaným použitím, což může být nekomfortní třeba v práci. Faktem ale je že kalíšek vydrží při správně zvolené velikosti stejně dlouho jako vložka či tampon.

žena v prádle

Pokud vás zajímá jak fungují menstruační kalhotky, jste tu na správném místě. Používají se místo běžného prádla. Musí být vyrobeny z několika savých vrstev, aby bezpečně pohltily všechnu tekutinu. Na trhu je řada kalhotek, a nyní se můžete setkat i s českými kalhotkami, které se vyznačují svým skvělým designem a také dobrou cenou. Proč vyzkoušet kalhotky? Protože jsou komfortní, snadno se perou, z dlouhodobého hlediska jsou daleko levnější než jednorázové a také jsou k dostání v mnoha střizích a barvách. Využijte skvělou možnost a vyzkoušejte české menstruační kalhotky, které seženete i v provedení tanga.