Hypotéka na domov

Myslíte si, že je hodně lidí, kteří by nechtěli mít vlastní bydlení? Pokud ano, tak se samozřejmě mýlíte. Protože si vzpomínám, jak jsem ve škole díky projektu dělala takový průzkum a ptala jsem se tří set lidí, jestli by chtěli bydlet v nájmu nebo si vzít hypotéku a být a tvé vlastní nemovitosti. A z tří set lidí mi dvě stě čtyřicet lidí odpovědělo, že by samozřejmě chtěli mít vlastní bydlení. Zbytek chtělo mít jenom pouze nájem. A když jsem se potom ptala všech těch zbytků lidí, proč by si přáli mít jenom nájem, tak mi řekli, že je to jenom kvůli tomu, že se nechtějí zadlužovat. To bylo prý jediné pozitivum a důvod, jaký měli, že vůbec nechtěli mít hypotéku.

Chcete také hypotéku?

Takže jsem si řekla, že je tady jde alespoň vidět, že každý člověk by chtěl mít vlastní nemovitost, akorát se někteří lidé bojí se zadlužit. Já to chápu a rozumím tomu, protože i já bych se bála zadlužit. Jenomže jak už to, tak bývá, ne všechno je takové, jak si člověk přeje. Já jsem si vždycky tak je třeba mít vlastní nemovitost. A to už když mi bylo dvacet dva let, ale kolikrát se mi to ani nepodařilo. Protože jsem z toho byla velice nešťastná, když se se mnou mojí první přítel. A rozešel kvůli tomu, že on prý nikdy hypotéku nechtěl. Takže jsem na tom byla opravdu vážně sama.

Hypotéka nemusí vyjít draze.

A docela hodně mě to mrzelo, protože jsem stále chtěla bydlet ve vlastním domečku. Ale za jakou cenu? Zkoušela jsem se podívat také na webové stránky hypotekybezregistru.cz, kde je opravdu hodně druhů hypoték, jako například hypotéka bez dokládání příjmů. A o hypotéka bez dokládání příjmů jsem slyšela opravdu poprvé, dozvěděla jsem se o ní, že americká hypotéka bez dokládání příjmu je opravdu výhodná a kvalitní, takže já o ní budu dopředu uvažovat a přemýšlet. A až si najdu přítele, tak se ho ihned zeptám, jaký by měl názor na to, kdybychom si v budoucnu vzali americkou hypotéku bez registru.