I vaše kuchyně si zaslouží proměnu


Kuchyňská linka je jednou z nejdůležitějších součástí každého domu a bytu. Když přestane majitelům vyhovovat a nebo je poškozená, je čas pořídit novou. Někdy se do toho člověku nechce, protože rekonstrukce zdí, podlah a rozvodů vody, elektřiny, odpadů a někdy i plynu není dnes nic levného. Ani nová linka nestojí pár korun. Na pořízení nové linky je ale nutné pohlížet jako na investici, která se spoustu let poté nebude opakovat.

moderní linka

Starší panelové domy mají tu nevýhodu, že se v nich nesmí provádět stavební práce bez souhlasu ostatních. Vysloveně zakázané jsou zásahy do nosných konstrukcí, aniž by zásah posoudil a schválil statik. Mohlo by totiž dojít k poškození statiky celého domu, což by mohlo mít vážné následky. Jestli chcete rekonstruovat byt v původním stavu, určitě oslovte autorizovaného architekta, který vám řekne jaké máte možnosti.

Každý starý byt v původním stavu měl totiž umakartové jádro. Nejen že skrz něj bylo slyšet i to kdo se zrovna ve vedlejším bytě sprchuje, ale byl to poměrně měkký materiál, který hodně praskal a nasával vodu. Proto je lepší se ho zbavit. Bohužel to není tak jednoduché, ale ne nemožné. I stará linka se musí vyměnit, a je rozhodně lepší ji zavěsit na nové zděné jádro než na starý umakart, který má dávno nejlepší roky svého života za sebou.

bílá linka

Jakmile máte hotovou stavební část, čeká vás ta příjemnější povinnost. Musíte si nechat vytvořit návrh kuchyně v paneláku. Truhlář vám pomocí plánovače návrh vytvoří a vy hned uvidíte jak bude linka vypadat. Pak už se jen vyrobí a vy se můžete těšit z toho že budete mít zcela novou, moderní a především funkční linku na míru.

Proč na míru?
Když se něco dělá na míru, tak to perfektně pasuje do místa kde bude výrobek stát. V panelácích obvykle není místa nazbyt, takže linka na míru vám poskytne více místa nejen k práci, ale i k ukládání věcí.