Instalatérská pohotovost bývá nedoceněna

Je zajímavé, jak si lidé považují lékařů a hasičů, a jak jim v anketách o nejprospěšnější profesi dávají své hlasy, a zároveň některá řemesla přehlížejí. Třeba takové chlapy v montérkách s hasákem v ruce. Instalatéři se v anketách o nejzáslužnější pracovní činnost neumísťují příliš vysoko, a to zřejmě z toho důvodu, že si na ně prostě málokdo vzpomene. Ono totiž funkční vodovodní potrubí nainstalované v bytě nemívá tendenci se pokazit tak často, jak tomu dochází například u autonehod a požárů, kde zasahují hasiči a zdravotníci, takže míváme pocit, že je vlastně instalatérské řemeslo jednoduché a zvládne jej každý.

instalatérské nářadí

Jestliže ovšem dojde k nějaké závadě, najednou se sháníme po telefonickém kontaktu na instalatéry pohotovost a naháníme je před půlnocí i ve sváteční den, aby zasáhli a vyřešili to, na co nemají amatéři potřebné vybavení ani kvalifikaci.

Čištění odpadů

K instalatérské profesi patří kromě práce s rozvody vody, plynu a topení i čištění odpadu a kanalizace. Stane-li se vám například nepříjemnost v podobě zaneseného odpadu na toaletě, a nemáte výbavu na to, abyste problém zdárně vyřešili, můžete na to přivolat instalatéry třeba i v pátek večer.

instalatérské pomůcky

U odpadů může docházet k mnohdy až kuriózním situacím, kdy se nedaří je prorazit, protože je nános bahna, papíru, hadrů a kořenů stromů v kanalizaci natolik vysoký, že je nutné povolat speciální mechanismy. Někteří lidé si také pletou odpad na záchodě s jímkou, kam mohou beztrestně házet, co je napadne, a uvnitř se pak ocitají hygienické vložky, vata, gáza, kancelářský papír, stelivo pro zvířata a dokonce i zvířecí kosti od oběda.

Značným problémem je u zaneseného odpadu i zápach, který zvedá žaludek, a u citlivějších jedinců vyvolává nevolnost a zvracení. Jestliže je to i váš případ, povolejte instalatéra na pomoc bez obav, že by si se vzniklou situací neporadil.