Jak to s námi dopadne?

Nízká volební účast je přetrvávajícím problémem, který trápí naši republiku celou řadu let. Mnoho lidí si totiž řekne “můj hlas nic nezmění” a tak k volbám nejdou. Potom se ale miliony lidí diví, proč se nic nezměnilo. Je to neuvěřitelné, ale je to tak. A nevoliči jsou převážně ti, kteří mají největší podíl na stavu politické situace, protože svůj hlasy nevyužili a nepomohli něco změnit.

možnost volby

Poslední měsíce vládnutí Fialy nám jasně ukazuje, že zvolit ho byla obrovská chyba. Je potřeba se na situaci podívat bez emocí, pouze na základě faktů. Státní dluh se během jeho vládnutí vyšplhal na neuvěřitelnou výši, což se žádné předešlé vládě za tak krátkou dobu ještě nepodařilo. Někteří argumentují Babišem, protože on za covid rozhazoval peníze. Ale je to spíše úsměvné, protože Babišem se bude argumentovat ještě 30 let po jeho vládě bez ohledu na to co dělá ta současná.

Vláda hledá neustále nové cesty jak jí vytvořený extrémní dluh zalepit. A kde jinde než v kapsách občanů. Takže se plánuje zrušit snad všechny daňové výhody. Mluví se o zrušené školkovného, o zrušení slevy na manželku, a dokonce i na studenty. Mluví se o zvyšování daní a zavádění nových poplatků. Posledním hřebíčkem do rakve nás všech už jsou jen emisní povolenky na vytápění domácností, což opět zdraží teplo na neskutečné částky. Už teď víme, že celá řada občanů není schopna vycházet se svými příjmy, což je naprosto šílené. A je otázkou času kdy se na dno dostane kvůli této vládě většina lidí.

stop cedule

Proč někdo před volbami nepoužívá rozum a intuici a dá hlas do rukou strany, která se už v minulosti velice neosvědčila, je záhadou. Ať se vám to líbí nebo ne, nastupuje nám sem znovu socialismu, ale v jeho horší podobě – korporace budou vlastnit všechno, ceny budou šílené a občané budou živořit. Některé “konspirace” se už naplnily, ale o ještě se musí stát aby lidem nebylo jedno, v čem budou žít?