Jak ulevit bolavým zádům

Nejlepší radou, jak předcházet bolavým zádům, je zařadit do svého života dostatek pohybu. Jenom jím lze předejít chronickému stavu, který je nutné řešit u lékařů. Mezi nejdůležitější sporty patří ty, které zapojí do pohybu celé tělo. Ideálně takové, které lze kombinovat. Běžecký trénink je základem i pro další pohybové aktivity. Doplněny krátkým posilováním s vlastní váhou či občasným lezením na stěně je tělu dodávána potřebná zátěž pro svaly celého těla. Může se stát, že zrovna běh není vyhledávanou a oblíbenou činností a proto je třeba hledat dál. Každé tělo je jiné a vybrané pohybové aktivity musí každého především bavit.

Plaváním proti bolestem zad

Plávání je oblíbený sport jak dětí, tak dospělých. Velkou výhodou je fakt, že se dá provádět celoročně. V létě na koupalištích, přehradách a moři. V zimě v krytých bazénech. Tím, že je ve vodě odlehčené celé tělo, nedochází k přetěžování kloubů a střídáním plaveckých stylů tak lze posílit všechny svaly. Stejně jako jóga, kterou lze bolestem zad předcházet. Za předpokladu, že bude prováděná po dozorem zkušeného lektora. Který poradí, které asány budou nejvhodnější v daný okamžik speciálně pro každého účastníka zvlášť. Pro začátek je vhodné vybrat pomalejší jogová cvičení. Ať už tu pod názvem jin či vinjása. Anebo zvolit jógovou terapii.

Na kole

Na kole jsou sice zapojovány jenom určité svalové skupiny, ale výhodou je, že klouby se pohybují v odlehčení. Proto je potřeba tuto aktivitu kombinovat s jinými druhy sportů. Které zatěžují tělo komplexně. Před první jízdou je dobrá rada fyzioterapeuta, který doporučí techniku jízdy a poradí s výběrem a nastavením sedla. V zimních měsících je nejoblíbenější aktivitou lyžování. A nejen to sjezdové. Jestli si chcete opravdu protáhnout celé tělo, zvolte běžky. Na kterých rovnoměrně zatížíte všechny svalové skupiny. Dokonce i ty, o kterých jste doposud neměli potuchy. Tímto druhem sportu dopřejete svým zádům potřebný pohyb i v zimě. A předejdete bolesti svých zad.