Kutil a měřidla


On je malý kutil, která má pár věcí doma v krabici od něčeho a velký kutil, který má dílničku. Pokud za to bere peníze, tak už to není kutil ale profesionál, a to už je jiný pán. Ono je úplně naprosto jedno, jaký ten muž je. Všichni potřebují jednu společnou věc a je úplně jedno, zda dělá ten se dřevem nebo tamten s železem. Bez toho se neobejde ano jeden z nich. Ano, jsou to měřidla, jak v nadpisu neopatrně prozrazeno.

měřidlo

Netuším kolik jich může na světě být. Fakt je, že jenom metr asi potřebují všichni a bez něj se neobejde nikdo. Ale povšimněte si, že třeba takovou šupleru, tedy milimetrové měřítko je tesaři platné jako mrtvému nacpaná fajfka. Možná ji má také pan stolař, ale moc by mne zajímalo, kdy se na ni naposledy podíval. Zato soustružníka železa si bez něj jaksi ani nelze představit. No, abych nedělal chytrého, železář prostě pracuje se setinami milimetru, což ten, kdo dělá se dřevem nepotřebuje. Proč taky.

Nu, a protože u železa je důležitá každá setina, potřebuje takový kutil mnohem více měřidel nežli stolař. U železa se měří kde co. Takže je potřeba mít například Jonahsonky, sínusovky, šupity a já nevím co všechno ještě. Nemluvím o kalibračních nástrojích, nebo dalších mikrometrických měřidlech. Prostě, kdo se v tom nevyzná, kdo to v životě nedělal a nic o tom neví, tak tomu neuvěří.

svinovací metr

Například naše milé dámy si dělají z chlapa tak trochu blázny, když tvrdí, že potřebuje nutně pasametr, nebo sinusové pravítko. Ony to ženy totiž považují za vtip. Ale ty věci skutečně existují a není radno je kupovat kdekoli, protože zde musí být všechno z ultra kvalitních materiálů a ultra přesné. Proto, pokud chce muž něco podobného koupit, tak jedině ve speciálním obchodě, a to ještě ověřeném. Jeden takový a hned ten nejlepší najdete po kliknutí na odkaz zde v tomto článku. Tak neváhejte.