Montáž topení v podlaze vyžaduje přípravné práce

Rozhodli jste se, že ve vašem domě vybudujete podlahové vytápění? Je to sice moderní trend, ale v první řadě si připomeňme, že toto řešení znají lidé již mnoho desítek let, a že to není žádná technická novinka. Jisté však je, že má topení v podlaze mnoho předností, zejména rovnoměrně rozšířené teplo v obytném prostoru, nižší náklady na vytápění a příjemné pocity na bosá chodidla.

lodní kontejnery

Jakmile ustanovíte termín prací výstavby topení v podlaze a dohodnete s firmou všechny podrobnosti, bude zapotřebí provést přípravné práce. Ty spočívají zejména ve vystěhování objektu, protože na podlahách nemohou žádné předměty zůstat, a stejně tak i na stěnách – z bezpečnostních důvodů. Jinými slovy, musíte veškeré vybavení někam odnést. Jenže kam, pokud chcete mít všechny vaše věci někde při ruce poblíž, a nemáte tolik volného místa v garáži, v kůlně či ve sklepě?

termostat topení

Jisté řešení se nabízí již dlouho a někteří lidé o něm vědí. Pronájem skladovacího kontejneru. Jedná se o ocelový (plechový) box, s nímž se můžete tu a tam setkat na vlakových překladištích, například v blízkosti Prahy na trati do Českých Budějovic. V kontejnerech se běžně přepravuje zboží různého charakteru, které je uvnitř dobře zabezpečeno před poškozením povětrnostními vlivy a hrubším mechanickým zacházením.

Výhodou kontejnerů je možnost umístit je do jakéhokoli prostoru, kde je dostatek místa a přístup k jeho vratům. Můžete jej tedy mít třeba na zahradě přímo vedle vchodu do domu, a to po celou dobu provádění stavebních či instalatérských prací. Stačí se dohodnout s pronajímatelem na lhůtě pronájmu a případně na větším počtu kontejnerů, vyžaduje-li to situace. Každý box je také uzamykatelný, takže tu máte zabezpečené všechny předměty před náhodnými krádežemi, a pokud by přece jen někdo zatoužil vloupat se dovnitř, nepochybně o tom uslyšíte, protože ocelový plech tu spolu s vnitřní dutinou vytváří při pokusech o násilné vloupání nepříjemné zvuky.