Nejlepší pes k dětem

Pes je součástí mnoha rodin, a to i těch, kde jsou malé děti. Některé páry si nejprve pořídí psa a teprve potom dítě. Nelze jednoznačně říct, je soli je to vhodný postup, protože každá rodina a je jiná, stejně jako je každý pes jiný. Je důležité ale předem předvídat vaši životní situaci. Pokud jste velmi zaneprázdnění a nemáte čas pomalu ani na sebe, je nesmysl si kupovat psa, který vyžaduje spoustu vaší pozornosti. Takový pes potom může s příchodem dítěte žárli a hlavně strádat. Většina párů pak nemá na psa dostatek času a tak může docházet k problémům.

akita v trávě

Jak psa vybrat?
Záleží na tom, v jaké se nacházíte situaci. Zejména větší plemena potřebují dostatek místa a nejsou vhodná do bytu. Je potřeba počítat s tím že když
si pořídíte štěně, bude potřebovat nějaký výcvik. Problém to může být zejména v bytě, kde sousedům může vadit časté štěkání. Je nutné naučit psa aby vydržel doma sám, aniž by dům demoloval. Jestli jste často mimo domov, je otázkou, zda byste si v této situaci vůbec měli psa pořizovat.

akita inu

Některá plemena jsou k dětem zcela nevhodná. Patří mezi ně pitbulteriér, bulteriér a další podobná plemena, protože mají velkou sílu, a pokud jm dítě v nestřeženém okamžiku třeba nechtěně strčí prst do oka, následky mohou být fatální. Lepší je k dětem vybrat psa, který je flegmatický a který nezpůsobí taková zranění. Vždy je ale nutné dohlížet na to, aby spolu dítě a pes nebyli ani chvíli o samotě, protože nikdy nevíte co by se mohlo stát. K dětem je nejvhodnější akita inu, která je sice zdánlivě velká, ale je klidná, nevyžaduje dlouhé procházky ani přílišnou aktivitu.Vždy kupujte zvířata jen v chovatelských stanicích, protože nabízí štěňata od uchovněných a zdravých jedinců. Zvířata jsou ve výborném zdravotním stavu a vás díky tomu nečekají velké výdaje za veterinární péči tak jako u psů z množíren.