Než sáhnete po Viagře, raději pátrejte po příčinách problémů

Viagra prodej je výraz, který zadávají do vyhledávačů zoufalí muži, co by rádi obnovili svou erekci a navrátili se do časů pravidelného sexuálního uspokojování. Když se nad tím zamyslíte, sex je vlastně tím nejkrásnějším vyjádřením lásky i sebelásky, a uspokojování svých tělesných potřeb patří k lidskému životu úplně stejně, jako přirozená potřeba nasytit žaludek vhodným pokrmem. Bez sexu a bez masturbace je lidský život nudný, plochý a veskrze podivný, zavání workoholismem, agresivitou, touhou po moci a majetku, snahou ovládat a omezovat svobody druhých a dalších podobných negativních tendencí.

kořen Ženšenu

Obnovit chuť na sex (libido) a dostatečně pevnou, silnou a dlouhou erekci však není jen tak. Musíte především dobře vědět, co děláte, a jaký to má dopad. Spoléhat se na Viagru není řešení, protože ta neřeší prvotní příčinu – po té se musíte pídit, abyste se dopátrali solidního výsledku.

tablety Viagry

Stres – v první řadě si uvědomte, že čím více stresujících faktorů, tím více životních problémů. Stres je pro lidský život nepřirozený a také nepotřebný. Jestliže trvá krátkou chvíli, organismus sáhne do svých rezerv a ve vypjaté chvíli si poradí (viz tematika „bojuj nebo uteč“), ale pokud má stres formu chronickou (dlouhotrvající), lidské tělo na něj není stavěné a projeví se to zdravotními problémy. Vyčerpávají se nadledvinky a hladina adrenalinu a kortizolu je permanentně vysoká, což má za následek mimo jiné i snížení produkce testosteronu. A ten potřebujete k tomu, aby vaše erekce za něco stála. Jinými slovy „bez testosteronu se vám nepostaví, i kdybyste mávali kouzelným proutkem a vyslovovali kouzelnou formulku“.

Adaptogeny – je nám jasné, že eliminovat všechny stresové faktory v současné době je v podstatě nemožné, a tak i když se budete snažit sebevíc, stěží docílíte optimálního stavu. Právě proto jsou tu lidem na pomoc adaptogeny, což jsou byliny, které nastolují ztracenou hormonální rovnováhu, snižují vyplavování stresových hormonů a zvyšují produkci testosteronu. Jsou to například Korejský ženšen, Ashwagandha, Kotvičník zemní či Maca peruánská.