Ochlazení v horku


Ano, je to právě ochlazení, a to nejlépe ve vodě, i když to jde i jinak. Například se může člověk zavřít do mrazícího boxu, pokud jej doma ovšem má. Pokud ne, lze jej nahradit mrazákem, ale tam se zase člověk nacpe jen velmi ztěžka. Takže vypomůže alespoň chlazení ledem jako takovým. Tyto kostky lze vysypat za tričko či košili a pak už jen v poklidu zavolat sanitku.

slečna u bazénu

Avšak hupnout do chladné vody, to je v podstatě bezrizikové a člověk si tak ještě drobátko utuží své zdraví. Takových několik temp, řekněme sto, dvě stě udělá s tělem pravý zázrak. A což třeba potom ta relaxace na lehátku, to je něco! Nu, chce to jen mít svoje. Protože tohle provozovat někde na koupališti moc nejde. Pravda, dá se plavat, pokud to lidé dovolí, ale relaxovat na lehátku zde prostě nejde. Nevadili by ani tak ti lidi, ale nikdy tu nebude ten pravý klid. Křik a jekot, to je vlastně zvuková kulisa každého veřejného koupaliště, a to ke klidu moc nepřispívá. Proto je dobré mít svůj bazén a zde si může člověk dělat co chce. A takové noční koupání jen tak…

čistá voda

Samozřejmě, že se pro to musí něco udělat. Například v poklidu dbát na čistou vodu. Ta se sama od sebe nevyčistí. Stará se nám o to filtrace. Ta musí být zapnutá, jinak nemá žádný význam. Voda musí cirkulovat přes písek nebo zeolit a tím se krásně čistí. Písek totiž dokáže zachytit jemnou a hrubší nečistotu. Takže dělá vlastně spoustu práce. Zeolit jí dělá ještě více. Má totiž jinou strukturu a ta umožní zbavovat vodu také toxinů a jiných škodlivých látek. Proto má zeolit proti písku obrovskou spoustu výhod. Další je například ta, že se nemusí tak často čistit, nebo měnit. Takže pokud budete někdy kupovat náplně do klasické filtrace, sáhněte raději po zeolitu, protože se to vyplatí a vy budete mít klidnou hlavu, protože jste pro čistotu své vody udělali, co jste mohli.