Péče o zahradu není snadná

Zahrada je skvělá věc, ale je potřeba počítat s tím, že když si ji jednou pořídíte, musíte se o ni pravidelně starat. Pokud sotva zvládáte péči o byt nebo dům, zahrada pro vás nejspíš bude jen přítěž. Chcete si na zahradě pěstovat ovoce a zeleninu? Pak vás čeká spousta práce, kterou je potřeba dělat pravidelně. Aby zahrada nesla ovoce a zeleninu, musíte mít dobře rozvrhnuto, co kam zasadíte. Existují rostliny, které se spolu nesnesou a tak se musí pěstovat odděleně. Nevíte si rady s rozvržením zahrady? Pomoct vám může zahradní architekt nebo zkušený zahradník.

sekání trávy

Udělejte si seznam
Udělejte si seznam toho co na zahradě chcete. Možná snáze uvidíte, že to co chcete je příliš náročné na údržbu. Ovocné stromy je potřeba sázet dostatečně daleko od sebe, aby se jim nezaplétaly koruny, keře je potřeba odlišit od trávy abyste si je neposekali a záhony musíte vytvořit tak, aby se na ně vešlo všechno co chcete.

sekačka na trávu

Poslední roky je v módě mít na zahradě vyvýšené záhony. Není to důsledek lenosti ani pohodlnosti, ale je to skvělá vychytávka, která usnadní práce na zahradě i vám. Nebudete se muset tolik zohýbat a pak vám půjde práce jednodušeji. Zbyde vám čas na další věci, které je potřeba udělat. Jednou z nich je pravidelné sekání trávy, které je nutné nejen z estetického hlediska, ale zejména z toho funkčního. Posekaný trávník nemusíte mít střižený na centimetr, ale alespoň jednou za mění musíte trávu vysekat. Zamezíte tak šíření plevele nejen u sebe na zahradě, ale i v okolí. Nemáte na sekání sílu nebo čas? Nechte si ji posekat firmou. Určitě vás v takovém případě bude zajímat jaká je za sekání trávy cena za hodinu https://seceni-mulcovani.cz/sekani-travy. Cenu vám každá firma sdělí předem na základě individuálních proměnných, jako je rozloha a dostupnost pozemku, případná svažitost a také jeho stav. Zahrady se nemusíte vzdávat, stačí plánovat práce.