Používají se ještě v tiskárnách originální inkousty?

Ačkoliv dnes již probíhá většina písemné komunikace digitálně, stále ještě potřebují mnohdy na úřadech či ve firmách něco vytisknout, především za účelem archivace. Není tedy divu, že zde najdeme tiskárnu. Je ovšem otázkou, o jaký typ se bude jednat. Ty původní byly klasické inkoustové, kdy v zásobnících byl černý inkoust (u barevných bylo zásobníků více, kdy v každém byla jiná barva), který se následně přenášel na papír. Ty pak nahradily tiskárny laserové, které text na papír v podstatě vypalují.

klasická tiskárna

Samozřejmě, ne všude mají dostatek peněz na modernizaci. Je tedy pravděpodobné, že například na obecním úřadě v malé vesničce ještě najdeme klasický inkoustový typ. Je však otázkou, zda je do něj ještě možné sehnat originální inkousty Dumtiskaren.cz, nebo zda je potřeba se spokojit s univerzálními náplněmi.

Je totiž pravdou, že s těmi nedosáhnete ani zdaleka takové kvality tisku, jako s originálem. A ačkoliv to u klasických úředních dokumentů nebývá příliš problém, přeci jen vypadá lépe, pokud je vše vytištěno čistě. Bohužel, v mnoha případech se již originální náplně sehnat nedají. Zde samozřejmě záleží na stáří přístroje, a také na jeho značce a typu. Na některé populární modely se prodávají dodnes, zatímco pro tiskárny od firem, které již řadu let neexistují, je pochopitelně nenajdeme.

inkoustový toner

Pokud chceme zjistit, jak je na tom právě ta naše, je nejlepší podívat se na internet. Zde najdeme veškeré informace, které budeme potřebovat, včetně ceny a dostupnosti. Jen je potřeba dávat pozor, abychom navštívili skutečně oficiální stránku výrobce.

Zde bychom se však měli ptát, zda něco takového vůbec potřebujeme. Pokud nám totiž jde jen o tisk dokumentů, pak univerzální náplň plně postačí. Tu jde sehnat mnohem snáze, a za podstatně nižší cenu. Jen se ujistěte, že je vhodná i pro váš model. Není totiž nic horšího, než zjistit, že jste objednali špatný typ.