Stěhování v neobvyklou hodinu


Také tak rádi vzpomínáte na film „Kulový blesk“? Hrají v něm herecké legendy té doby, například Rudolf Hrušínský, Rudolf Vodrážka, Zita Kabátová, Josef Abrhám nebo Karolína Slunéčková – ta byla dokonce skutečnou manželkou Rudolfa Vodrážky, nejen tou filmovou v roli rozvádějících se manželů. Filmový děj této úžasné stěhovací legendy probíhá za denního světla zhruba v polovině září roku 1978. Ale týden před stěhováním se Josef Abrhám opije na svatební oslavě natolik, že zorganizuje cvičný noční přesun. Akce se odehrává v půlnoci, a za přispění alkoholu to bohužel nedopadne dobře, končí to rozbitým oknem pana Kadlece a nervovým otřesem inspektora Drahoty.

noční stěhování

Opilecká noční akce nám ovšem naznačila, že stěhování lze realizovat nejen v průběhu dne, a nemusí jít o cvičný přesun. Ne každému totiž vyhovuje termín běžné pracovní doby stěhovacích firem, někdo nemá dopoledne čas anebo je zvyklý po noční směně dopoledne dospávat a je aktivní až odpoledne nebo večer. Jestliže požádáte stěhovací firmu o tuto laskavost, je šance, že vám vyhoví. Vše je otázkou vzájemné dohody, a to jak ohledně času stěhování v Praze, tak i samotného dne v týdnu.

stěhování v Praze

Stěhovací firmy pracují i o víkendech, tehdy je dokonce stěhování v ještě větší oblibě a bývá v těchto termínech zamluvené již několik týdnů dopředu, a tak pokud poptáváte něco podobného, dejme tomu sobotní večerní stěhování, dejte to stěhovací firmě na vědomí nejméně měsíc předem. Pokud bude stěhovákům vyhovovat přesun přes noc, anebo půjde o akci na delší vzdálenost, kdy se stěhování uskuteční čistě v nočních hodinách, například z jednoho konce republiky na druhý, nezapomeňte toto naplánovat alespoň pět nebo raději šest týdnů dopředu, aby se dohodly veškeré podrobnosti a mohl se do detailu připravit harmonogram přípravných prací. Nakonec třeba zjistíte, že noční stěhování je celkem zábavné a hlavně klidnější, než přes den, je to zřejmě tím, že většina lidí kolem vás spí.