Stěhujeme se do městského obvodu Praha 15 – Hostivař


Praha 15 je městský obvod, zahrnující i Přírodní park Hostivař – Záběhlice. Jeho součástí je Hostivařská přehrada a Hradiště Hostivař z šestého století před naším letopočtem. Tato podmanivá krajina, jako by snad ani nepatřila Hlavnímu městu, a navíc se nachází na okraji Prahy, odkud je velmi dobré dopravní spojení do Říčan a na vlakové trati či po silnici pak do Votic a Tábora anebo po dálnici D1 směrem na Brno. A jste-li milovníci výletů vlakem, pohodlně nasednete do osobního vlaku z nádraží v Hostivaři a ten vás zaveze do krajiny České Sibiře a na Českobudějovicko. Hostivař je tedy spíše okrajovou městskou částí a je tu mnohem větší klid a lepší životní prostředí, než kdybyste byli odkázáni žít v samotném centru města. Jestliže poptáváte stěhování Praha 15 Stěhování Mamut a chystáte se žít tu natrvalo, pak by to mohla být dobrá volba.

přehrada v Praze

Objednávejte stěhovací firmu včas – na co bychom vás ovšem rádi upozornili, je včasná rezervace termínu u stěhovací firmy. Nespoléhejte na to, že na vás budou mít čas v pátek, když jim zavoláte v úterý, takto to nefunguje. Musíte službu poptávat minimálně v třítýdenním předstihu, a ještě lépe alespoň měsíc předem.

les v Praze

Zajistěte si dostatek krabic a výplňového materiálu – některé stěhovací firmy umožňují pronájem papírových krabic a poskytnou vám i bublinkovou fólii nebo tenkou stretch fólii, s nimiž bez problémů zabalíte v podstatě cokoli. Dbejte o to, aby krabice nebyly poškozené a zejména plesnivé, navlhlé a rozmáčené.

Kdo vám rozebere nábytek – rozebíratelný nábytek byste měli rozmontovat již před stehováním v dostatečném předstihu. Pokud si s tím nevíte rady a je to pro vás velmi obtížné, tyto práce zajišťují i mnohé stěhovací firmy. Obtížné je to zejména při stěhování kuchyňských linek a vestavěných skříní na míru a u dalších velkých nábytkových sestav.